Jak to zrobić?

14/05/2023

Jak usunąć ludzi ze zdjęcia?

Jak usunąć ludzi ze zdjęcia?

Usunięcie jakiejś osoby ze zdjęcia może być ważne, jeśli ta osoba nie wyraziła zgody na publikację swojego wizerunku w sieci lub w innym miejscu. Niektórzy ludzie mogą również nie chcieć być kojarzeni z danym wydarzeniem lub grupą ludzi, co też może być powodem do usunięcia ich z fotografii. W niektórych sytuacjach usunięcie kogoś ze zdjęcia może być również kwestią prywatności lub bezpieczeństwa.

Czasami chcemy zachować prywatność podczas wakacji i mieć zdjęcia tylko z bliskimi osobami. Dlatego mogą wystąpić sytuacje, gdy nie chcemy, aby na zdjęciach pojawiały się inne osoby.

Usuwanie ludzi ze zdjęć jest możliwe dzięki programom do edycji grafiki, takim jak Adobe Photoshop czy GIMP. Oto krótki przewodnik:

  1. Otwórz program do edycji grafiki i otwórz zdjęcie, z którego chcesz usunąć ludzi.
  2. Wybierz narzędzie lasso lub narzędzie zaznaczania, aby zaznaczyć obszar, który chcesz usunąć.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy zaznaczony obszar i wybierz opcję „usuń” lub „wypełnij” z menu kontekstowego.
  4. Jeśli zdjęcie ma wiele warstw, upewnij się, że pracujesz na odpowiedniej warstwie przed usunięciem zaznaczonego obszaru.
  5. Powtarzaj kroki 2-4, aby usunąć inne obszary zdjęcia, w których znajdują się ludzie.

Jeśli nie masz Photoshopa, to istnieją różne darmowe lub płatne narzędzia online, które pozwalają na usuwanie osób ze zdjęć. Możesz spróbować użyć takich narzędzi, jak Lunapic, Inpaint lub Remove.bg. Wystarczy, że prześlesz zdjęcie i wybierzesz opcję usuwania elementów, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Pamiętaj jednak, że te narzędzia nie zawsze dają doskonałe wyniki, a usunięcie kogoś ze zdjęcia bez ich zgody może naruszać ich prawa prywatności.